Karol Plichta

o architekturze i budownictwie

Frezowanie komina - sposób na problemy z kominem


FREZOWANIE KOMINA

Problemy z ogrzewaniem mogą dopaść cię znienacka i rada jaką wówczas otrzymasz może dotyczyć nie kombinowania ze źródłem ogrzewania twojego domu – tak jak byś się mógł spodziewać – ale odnosić się do frezowania kominów. Może to dla ciebie brzmieć nawet nieco dziwnie, ale w wielu przypadkach to komin jest źródłem problemów z ogrzewaniem twojego domu. Wynika to przede wszystkim z tego powodu, że dla prawidłowego spalania niezbędny jest dostateczny ciąg komina, ten zaś – w przypadku problemów z drożnością – może nie zapewniać odpowiedniego odciągania spalin.

Zatem jeżeli masz dom w Jastrzębiu-Zdroju i dopadły cię problemy z ogrzewaniem, czym prędzej skontaktuj się z firmą kominiarską, która wybawi cię od dręczących cię dylematów. Możesz zapytać – w jaki sposób frezowanie kominów Jastrzębie rozwiąże moje problemy? Wszystko zależy od tego jakie jest źródło ogrzewania w twoim domu, w jakim jest on wieku, oraz – co chyba oczywiste – w jakiej kondycji jest sam przewód kominowy.

Jak wspomniałem na samym początku wiele problemów z właściwym spalaniem opału dotyczy słabego ciągu komina. Żeby spalanie zachodziło w sposób prawidłowy nie tylko musisz zabezpieczyć dostateczny dopływ świeżego powietrza do kotłowni, ale także zadbać o to, by dym i spaliny miały ujście. Gdy mamy do czynienia ze starym budynkiem to z dużą dozą pewności można stwierdzić, że także sam przewód kominowy nie jest w najlepszym stanie. Na skutek działania wysokich temperatur i stosowania niewłaściwych gatunków opału wewnętrzna średnica komina może odbiegać w znaczny sposób od zaleceń dla danego typu i mocy kotła.

Frezowanie kominów w Jastrzębiu jest czynnością, z pomocą której można poszerzyć średnicę przewodu kominowego, tak by uzyskać prawidłowy ciąg komina. Podczas frezowania kominów poszerza się średnicę komina od środka, przez usunięcie fragmentów cegieł z jakich zbudowany jest komin. Co więcej, taka procedura nie wpływa na trwałość komina gdyż obcina się jedynie fragmenty cegieł Na pewno nie grozi to zawaleniem się komina. Bezpiecznie można wyfrezować komin nawet do jednej trzeciej grubości cegły z jakiej zrobiony jest komin.

Koszt frezowania kominów nie jest mały (spokojnie licząc jest to kilka tysięcy złotych), ale w dalszym ciągu jest to mniejszy nakład niż wymiana pieca, która zasadniczo i tak może nie rozwiązać twoich problemów, bowiem bez rozwiązania problemu niedrożnego komina nowy piec napotka te same trudności co stary. Z frezowaniem komina nie ma co zwlekać, obecnie jest idealna pora na przeprowadzenie tej operacji, nim zaczął się jeszcze sezon grzewczy.

Udostępnij: